تماس با ما

تماس با شخص : Alex

شماره تلفن : 86-13316505845

WhatsApp : +8613524312582

Free call

شنژن "ساخت چین ، رویاهای آمازون فروخته شد" با سرکوب بی رحمانه شکست خورد

August 31, 2021

آخرین اخبار شرکت شنژن "ساخت چین ، رویاهای آمازون فروخته شد" با سرکوب بی رحمانه شکست خورد

www.scmp.com /tech/policy/article/3146464/Shenzhens-made-China-sold-amazon-dream-undercut-mercyless-crackdown

مدل تجاری "ساخته شده در چین ، فروخته شده در آمازون" در شنژن به زمین می نشیند

آیریس دنگ + دنبال کنید7-8 دقیقه 29/8/2021


پاتوزون ضررهای خاص خود را از حرکت آمازون فاش نکرده است زیرا اکنون متعلق به بخش خصوصی است ، اما تصمیم اخیر آن برای تعلیق تمام کارکنان تحقیق و توسعه (تحقیق و توسعه) به مدت شش ماه باعث ایجاد عدم اطمینان در مورد ماندگاری آن شده است.

در اوایل سال جاری ، تجارت الکترونیک جهانی برتر در فهرست شنژن ، تجارت Patozon را به کنسرسیومی فروخت که شامل ByteDance مالک TikTok ، سازنده گوشی های هوشمند چینی Xiaomi و غول خرده فروشی مد جدید چین ، Shein بود.

پاتوزون علیرغم درخواست های مکرر مصاحبه از طرفداری کرد روزنامه صبح چین جنوبیبه

داخل خبرنامه فناوری چین

با ارسال ، با دریافت ایمیل های بازاریابی از SCMP موافقت می کنید.اگر اینها را نمی خواهید ، اینجا را علامت بزنید

طبق اعلامیه داخلی ، توسط پست و به عنوان معتبر توسط کارمند Patozon تأیید شد ، این شرکت تیم تحقیق و توسعه خود را به مدت 6 ماه از 6 آگوست متوقف کرد.

بر اساس اعلام ، کارکنان در ماه اول 80 درصد از حقوق خود را دریافت می کنند اما در مابقی تعلیق ، تنها 80 درصد از حداقل دستمزد تعیین شده توسط دولت شنژن به آنها پرداخت می شود.حداقل دستمزد شهر برای کارگران تمام وقت 2200 (340 دلار آمریکا) در ماه است ، این بدان معناست که کارکنان آسیب دیده پاتوزون 1760 یوان دریافت می کنند که بسیار کمتر از نرخ عادی آنها است.

از ماه آوریل ، شرکت در چند ماه گذشته تلاش کرده است تا خود را نجات دهد ... اما ما هنوز با مجموعه ای از چالش ها و فشارها در انتقال موجودی و جریان نقدی روبرو هستیم.ما باید استراتژی های خود را تعدیل کنیم ، بنابراین باید تصمیمات سختی بگیریم. "

این باعث تغییر لحن نسبت به اولین دور بسته شدن فروشگاه آمازون فقط سه ماه پیش شد.در اوایل ماه مه ، پاتوزون گفت که "خوش بین" است زیرا در ارتباط با ترمیم فروشگاههای تعلیق شده خود در ارتباط نزدیک با آمازون است.مدیر کل لیو یونگ چنگ ، ​​بنیانگذار تجارت ، در نامه ای سرگشاده به کارکنان آن زمان می گوید: "در حال حاضر ما به طور عادی کار می کنیم و جریان نقدینگی ما طبیعی است."

به گفته انجمن تجارت الکترونیکی فرامرزی شنژن ، یک گروه تجاری نمایانگر آن است که درد پاتوزون در سراسر جامعه "ساخت چین ، فروش در آمازون" در حال گسترش است ، زیرا هزاران فروشگاه آنلاین تحت حمایت تجار سرزمین اصلی چین از ماه مه تعطیل شده اند. علایق آنها

Juozas Kaziukenas ، بنیانگذار Marketplace Pulse ، یک شرکت تحقیقاتی تجارت الکترونیکی مستقر در نیویورک ، در گزارشی در اوایل ماه ژوئیه نوشت که فروشندگان چینی معلق "سهم کوچکی از تعداد کل مشاغل مستقر در چین در آمازون هستند" اما بسته شدن "موج های شوکی را در جوامع فروشنده چینی ایجاد کرد".

دلایل خاصی برای بسته شدن فروشگاه ها هنوز مشخص نیست ، هرچند در زمانی رخ داد که آمازون در حال سرکوب سوء استفاده از سیستم بررسی مشتری بود.آمازون تاجران را از رشوه دادن به مشتریان برای گذاشتن نظرات مثبت منع می کند ، این یک رویه رایج در سیستم عامل های تجارت الکترونیک چینی است.

در ماه مه ، آمازون اعلام کرد که برخی از حساب های فروشنده را به دلیل سوء استفاده از سیستم بازبینی تعلیق کرده است.دارمش مهتا ، نایب رئیس اعتماد مشتریان در سراسر جهان و پشتیبانی شریک در آمازون ، می گوید: "اقدامات ما پاسخ صوتی ایجاد کرد و ما می خواستیم لحظه ای شفاف سازی کنیم-قوانین برای هر فروشنده بدون در نظر گرفتن اندازه و موقعیت آنها یکسان است." در بیانیه ای گفت

سرکوب آمازون طعم تلخی را در دهان تجار چینی به جا گذاشته است و حتی وزارت بازرگانی از این حوادث به عنوان "دردهای رو به رشد" ناشی از "شکل جدیدی از تجارت" یاد کرده است.

در همان زمان ، دولت شنژن به تجار گفت که در اختلافات با آمازون ، ترجیح می دهند در این مورد "بی طرف" بمانند ، پست گزارش شده

Employees at an Amazon warehouse in Hawthorne, California. Photo: Los Angeles Times/TNS

کارکنان انبار آمازون در هاوتورن ، کالیفرنیا.عکس: Los Angeles Times/TNS

مشاغلی مانند پاتوزون نمایانگر چهره های جدیدی بودند که دستگاه صادرات چین را در زمان شیوع کووید -19 ترسناک تر کرد.مزایای کلیدی آنها - طراحی سریع و تولید فوری - علیرغم سرکوب آمازون همچنان باقی است.

در بازدیدی که اخیراً از دفتر مرکزی پاتوزون داشت ، این شرکت تصویری از یک شرکت نوپا در زمینه فناوری و به جای یک شرکت تولیدی قدیمی ارائه می داد و فضای پذیرایی آن با غنائم و گواهینامه های برنده در مسابقات طراحی تزئین شده بود.

در سال 2020 ، صادرات تجارت الکترونیکی برون مرزی چین 40 درصد افزایش یافت که بسیار بیشتر از رشد کلی صادرات 4 درصد است.

آمازون که در حال حاضر بیشتر از غول خرده فروشی والمارت کالا می فروشد ، یک کانال کلیدی برای تجار چینی است تا به مصرف کنندگان نهایی در کشورهای توسعه یافته برسند.به نقل از Marketplace Pulse ، فروشندگان مستقر در چین در ماه ژانویه 75 درصد از تجار جدید را که در آمازون فهرست شده بودند ، نمایندگی کردند که نسبت به 47 درصد در سال قبل افزایش قابل توجهی داشت.

حتی یک تجارت محلی پر رونق در شنژن وجود دارد که افرادی به بازرگانان نحوه افتتاح و راه اندازی فروشگاه ها را در آمازون آموزش می دهند.

قبل از خصوصی سازی ، مالک فهرست شده پاتوزون گزارش داد که این واحد 4.9 میلیارد یوان در سال 2020 فروش داشته است که 44 درصد نسبت به سال قبل افزایش داشته و سود خالص آن 318 میلیون یوان بوده است.دارای 260 میلیون مصرف کننده در سراسر جهان ، از جمله همه سیستم عامل ها است.

یکی از جدیدترین بسته های فروشگاه در آمازون مربوط به فناوری Shenzhen Youkeshu Technology است که محصولاتی مانند اسباب بازی های الکترونیکی ، اسباب بازی و تجهیزات بیرونی را به فروش می رساند.

A delivery robot is seen at the 22nd China Hi-Tech Fair (CHTF) held in Shenzhen last year. In the first half of 2021, Shenzhen’s total exports rose 19.4 per cent from a year ago. Photo: Xinhua

یک ربات تحویل دهنده در بیست و دومین نمایشگاه فناوری پیشرفته چین (CHTF) که سال گذشته در شنژن برگزار شد ، دیده می شود.در نیمه اول سال 2021 ، کل صادرات شنژن نسبت به سال قبل 19.4 درصد افزایش یافت.عکس: شین هوا

این شرکت در اوایل ماه ژوئیه اعلام کرد که 340 فروشگاه آن در آمازون بسته شده و حدود 20 میلیون دلار وجوه مسدود شده است که ضربه بزرگی به تجارت آن وارد کرده است.در نتیجه ، مجموع حقوق و دستمزد این شرکت در نیمه ماه جولای از 2800 در شش ماه قبل به 1400 نفر کاهش یافت.

وانگ شین ، رئیس انجمن بازرگانی فرامرزی شنزن ، تعداد کمی از فروشگاهها در تلاش برای لغو ممنوعیت و بازگرداندن موجودی خود توسط انبارهای آمازون موفق شده اند.

داده های اقتصادی مفصلی در مورد تأثیر تعطیلی در شنژن در دسترس نیست ، اما به نظر می رسد سرکوب سرعت صادرات شهر را کند کرده است.در نیمه اول سال 2021 ، کل صادرات شنژن نسبت به سال قبل 19.4 درصد افزایش یافت ، اما این میزان 9 درصد کمتر از میانگین کشوری در همان دوره بود.

در شرایطی که آمازون برای برخی تجار متخاصم شده است ، پلتفرم های دیگری مانند eBay و AliExpress ، یکی از زیرمجموعه های علی بابا ، برای ارائه گزینه های جایگزین وارد عمل می شوند.دولت شنژن همچنین تجار را تشویق می کند تا وب سایت های مستقل برای فروش محصولات خود ایجاد کنند و برای بازرگانان واجد شرایط که این کار را انجام می دهند 2 میلیون یوان یارانه می دهد.

این کمک چندانی به پاتوزون نمی کند زیرا بدبختی هایش با آمازون ادامه دارد.از هفته گذشته ، فروشگاههای آمازون آن برای برند Litom محصولات روشنایی خورشیدی در دسترس نبودند.

با ما در تماس باشید

وارد کنید پیام شما